כיוונים חדשים בטיפולים לכאבים כרוניים

טיפולים חדשים לכאבים כרונייםכאב שנמשך למעלה ממספר חודשים הוא כאב כרוני. סוגים מסוימים של כאבים כרוניים אינם ניתנים לטיפול, אך הטיפולים הזמינים מציעים הקלה. הבחירה הנכונה בטיפול תלויה בפרק הזמן בו נמשך הכאב; עד כמה הוא חמור; הגורמים לו; והאזור בגוף בו הוא פוגע.

הטיפולים לכאבים כרוניים השתנו באופן משמעותי במהלך השנים, ומומחי כאב מסבירים שהטיפולים החדשים מציעים היום יותר אפשרויות מתמיד, להקלת הכאב. הרופאים עשויים להשתמש במספר אפשרויות בשילוב, על מנת לסייע בשיפור התסמינים.

גלי רדיו אבלציה – העברת מסרי כאב למוח

בטיפול זה, הרופא משתמש במחט מחוממת, הממוקמת קרוב ביותר לעצב. החום גורם לחסימת העצב, כך שהוא אינו מסוגל לשדר את אותות הכאב. הטיפול מסייע להקלת סוגי כאבים כרוניים רבים, כולל דלקת פרקים ראומטית. מחקרים מראים שהוא עשוי אף להקל על כאבים בגב התחתון, בברכיים ובצוואר.

סוג חדש יותר של טיפול בגלי רדיו, נקרא "גלי רדיו אבלציה מקורר". טיפול זה עשוי להציע הקלה מדויקת יותר, ומחקרים נערכו על מנת לקבוע אם הגישה המקוררת יעילה יותר מהגישה הרגילה. טיפול גלי רדיו אבלציה מאפשר את הקלת הכאב למשך שמונה חודשים עד שנה. לאחר תקופה זו, יש לקבל טיפול נוסף. חשוב לבצע את הטיפול אצל רופא מיומן בלבד.

מזריקים ישירות על הכאב

טיפולים אלו מכילים תרופות המוזרקות ישירות למקום בגף בו מתרחש הכאב. ברוק המקרים, הרופא משתמש בצילום רנטגן על מנת למצוא את האזור המדויק להזרקה. הרופא יחליט על התרופה הטובה ביותר. סטרואידים ומשככי כאבים משמשים לעתים קרובות בשילוב. משככי כאבים מקהים את העצב או השריר, וסטרואידים מקלים על הדלקת, ומשפיעים על הפחתת הכאב.

הסוגים הנפוצים של זריקות להקלת כאבים כרוניים הם:

טיפול בחסימת שורש העצב – זריקה זו מכונת לעצבים לאורך עמוד השדרה, המוליכים לכאב באזורים אחרים, כגון הזרועות או הרגליים.

זריקות סטרואידים – מסייעות עם בעיות דיסק, כגון פריצת דיסק. הזריקות נקבעות על החלק החיצוני של עמוד השדרה.

זריקות לנקודות גירוי עובדות על נקודות הדוקות בשרירים – לעתים, נקודות אלו כה הדוקות, עד שהן סוחטות את העצבים ומובילות לכאבים במקומות אחרים בגוף..

רופאים מסבירים שזריקות אינן מונעות את הכאב באופן מוחלט. היתרונות יכולים להימשך בין חודש לשנה, בהתאם לסוג הכאב, מקורו, והאופן בו הבעיה מתקדמת. יתכן שיהיה צורך בסדרת זריקות להשגת תוצאות משמעותיות.

אופיואידים חדשים להקלת כאב כרוני

רופאים עשויים לרשום תרופות חדשות אלו, הנחשבות לחזקות יותר, להקלת כאב כרוני. אפיואידים חוסמים או מפחיתים את אותות הכאב. הסוגים הנפוצים כוללים פנטניאל; ויקודין; ומתדון. מחלק מהאופיואידים היו בשימוש כבר במשך מאות שנים, וסוגים אחרים נוצרו בעשורים האחרונים.

חוקרים לומדים על סוגים חדשים של תרופות אופיואידיות, הכרוכות בפחות תופעות לווי והפחתת הסיכוי האפשרי להתמכרות.

משאבת כאב – זוהי שיטת טיפול חדשה המסייעת להקלת כאבים כרוניים לטווח הארוך יותר. המשאבה מושתלת ברוב המקרים ליד בסיס עמוד השדרה, ומספקת טפטוף איטי של תרופות. הרופא ממקם את המשאבה כך שהתרופה משוחררת באופן אוטומטי.

וזה לא הכל: מגוון טיפולים חדשים זמינים להקלת כאבים כרוניים

תרופות חדשות רבות זמינות כיום להקלת כאב, והסוג הטוב ביותר צריך להיקבע באופן אישי. התרופה אצטמינופן מספקת הקלה על סוגים רבים של כאבים מתונים עד בינוניים, וניתן לרכוש אותה ללא מרשם. היא יעילה גם בשילוב עם תרופות חדשות אחרות הזמינות במרשם.

סוגים חדשים של תרופות להקלת כאב כרוני מכילים רכיבים הנמצאים בסוגי תרופות ישנות יותר, כגון תרופות נוגדות דיכאון; תרופות נגד התקפים לכאב נוירופתי, מיגרנה ופיברומיאלגיה; ותרופות להרפיית שרירים על מנת להקל על התכווצויות שרירים וכאבים בגב התחתון.

פורטל בנושא כאב

הפורטל המוביל בנושא כאב

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות בנושא
טיפול הומאופתי - התחילו את מסע הריפוי שלכם
דילוג לתוכן