הנייד שלכם יכול לטפל בכאב? אפליקצית Quell

אפליקציה לשיכוך כאבQuell היא שיטה חדשה לשיכוך כאבים המתבצעת באמצעות סט חכם של אלקטרודות. בעתיד, כך סבורים המומחים, תוכל אפליקציה זו להחליף את הצורך בנטילת תרופות מרשם.

מעטים הישראלים שאינם מכירים את הפרסומת המדבקת של "כאב ראש, כאב, ראש, כאב ראש". ועדיין, למרות שטיפת המוח המבוצעת היטב, אין פירוש הדבר שהתשובה המיידית היא אקמול או אדוויל.

השיטה מציעה: הקלת הכאב בתוך מספר דקות

Quell היא רצועה המורכבת מאלקטרודות המולבשת על החלק האחורי של השוק, לשם הקלת הכאב במשך רבע שעה, תוך יצירת גירוי למערכת העצבים.

הקלת הכאבים מתאפשרת באמצעות תגובת שרשרת הכוללת תהליך של גירויים העוברים ממערכת האלקטרודות למערכת העצבים התחושתיים.

במילים אחרות, העצבים שתפקידם להעביר תחושות שונות מחלקי הגוף השונים למערכת העצבים, מעבירים אל המוח אותות עצביים, היוצרים תגובה טבעית במוח, המדכאת את תחושת הכאב בכל הגוף.

ה-FDA אישר לשימוש את רצועת ה-Quell והיא מבוססת על מומחיות בנוירו טכנולוגיה ממעבדות המחקר של חברת MIT ואוניברסיטת הרווארד. מנהלי החברה מסבירים כי רצועה זו הוכחה באופן מדעי ביכולתה לשכך כאבים לטווח הארוך, וגם רופאים ממליצים על השימוש בה.

אופן פעולת האפליקציה

החומרים מהם עשויה הרצועה הם חומרים "נושמים", כשסט אלקטרודות מורכב עליה. כל סט אלקטרודות מתאים לשימוש במשך שבועיים, ולאחר מכן יש צורך בסט חדש של אלקטרודות. זוהי אפליקציה חכמה היות והיא לומדת את עוצמת הכאבים של המשתמש בה, כמו גם את רמת רגישותו.

כך שעם הכוונון והשימוש הראשון, היא מתחילה להתאים באופן אוטומטי את מידת הגירוי למידת הכאב. שיטה זו אינה מאפשרת ריפוי בלבד, אלא מסוגלת אף לפעול באופן מסונכרן לטלפון החכם באמצעות הבלוטוס, כך שניתן יהיה לעקוב אחר יעילות ותדירות הטיפולים, ואיכות השינה.

אפליקציה חכמה אך יקרה

נכון להיום, אפליקציה זו עדיין אינה משווקת בישראל, והיא מפורסמת בקמפיין נרחב בארצות הברית. מחירה עומד על כמעט 250 דולר, לקבלת שני סטים של אלקטרודות, וזמן האספקה המשוער הוא יוני 2015. למרות מחירה הגבוה ולמרות שהיא עדיין אינה זמינה, קיימת היענות גבוהה מצד ציבור הצרכנים האמריקאיים לשימוש בה, והיא עתידה להיות זמינה באופן נרחב.

העובדה שה-FDA תומך בשימוש באפליקציה זו מקלה את זמינותה, וניתן להזמינה לשימוש בארץ באמצעות האינטרנט או לבקש אותה מאנשים המבקרים או המתגוררים בקנדה או בארצות הברית. יחד עם זאת, מנהלי החברה מבטיחים כי בקרוב יושגו אישורי התקנים אירופאים, כך שניתן יהיה להשיג אותה בקלות יותר.

חסרונות ויתרונות האפליקציה

יש להבין כי למרות שהאפליקציה מוכחת ביכולתה להקל על כאבים, היא אינה עובדת עבור כולם, ולכן מבטיחה החברה להשיב את הכסף לצרכנים שלא השיגו את התוצאות הרצויות.

רכיבי המערכת שונים ביותר מהאופיאטים המיוצרים בעת נטילת תרופות לשיכוך כאבים (עם או בלי מרשם), כך שלא קיימת תחושת סימום והשימוש באפליקציה אינו מוביל להתמכרות.

פורטל בנושא כאב

הפורטל המוביל בנושא כאב

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות בנושא
לקבלת מחיר מיוחד עבור רכישת מכשיר בקיורלייזר
דרך המרכז לאבחון כאב השאירו פרטים
דילוג לתוכן