תרופת סובוטקס

תרופת סובוטקסתרופת סובוטקס ניתנת למכורים לסמים ועוזרת להתמודד עם התופעות הלא פשוטות, הנלוות לתהליך הגמילה מהסמים.

התרופה מהווה חלופה, בין אם באופן זמני ובין אם באופן קבוע, לסם עצמו ומאפשרת תקופת הסתגלות לחיים החיים, למסגרות השונות המצריכות תפקוד תקין.

סובוטקס: אופן הפעולה

התרופה זמינה בצורת קפסולות ומכילה כמות של שמונה מיליגרם Buprenorphine as Hydrochloride. כדי לקבל אותה יש צורך במרשם רופא בלבד. התרופה מיועדת לשימוש במהלך התקף תופעות לוואי של הגמילה מסמים.

מניחים את הגלולה מתחת ללשון ללא בליעה, כדי לאפשר ספיגה מהירה במחזור הדם. מינון התרופה נקבע על ידי הרופא המטפל תוך התייחסות למצבו של המטופל ולמידת עוצמת ה"קריז" שהוא מתמודד איתו.

סובוטקס: תופעות לוואי

סובוטקס מאפשרת לנגמלים מהסמים להיגמל בצורה חלקה ומלאה כמעט מבלי שהסם ימשיך וישלוט בהם ואף יפגע באיכות חייהם. התרופה משמשת כחלופה לסם וממלאה את החסך שהוא יוצר. תחליף זה מאפשר למכור להמשיך ולתפקד, גם במהלך נטילתה, בחייו ולנהל אותם כראוי בכל המישורים: בחיי המשפחה, בזוגיות, בעבודה, בלימודים, במסגרות החברתיות ועוד.

בהנחה שנוטלים את הכמות המתאימה, לא צפויות תופעות לוואי כלשהן והטיפול בה הוא פשוט וקל יחסית. יחד עם זאת, חשוב מאד לעבור בדיקות שבועיות, בתחילת התהליך, אצל הרופא המטפל ולהמשיך את המעקב בתדירות של אחת לחודש. כל זאת כדי לוודא שהיא משפיעה על המטופל כראוי ולא מופיעים תסמינים כלשהם שאינם רצויים.

שילוב סובוטקס עם טיפולים אחרים

המקבלים את התרופה לוקחים בדרך כלל חלק במסגרות מיוחדות, מסגרות גמילה, המאפשרות להם לחזור לחיים רגילים ולהשתלב בהם בהצלחה. התרופה נחשבת כתרופה יקרה מאד והיא איננה נכללת בסל התרופות. היא מהווה, כאמור, תחליף לסם ובמצבים מסוימים צורכים אותה באופן קבוע.

התרופה ניתנת בעיקר לאנשים עם סיכויי גמילה נמוכים מאד, כאלה שאינם הראו בעבר יכולת גמילה מהסם ונדרשות שיטות התמודדות אחרות, במיוחד כשהמצב הגופני דורש השפעה של חומרים דמויי סם כדי לשרוד. הסובוטקס מספקת בדיוק את אותו הדבר אך מבלי הסכנות וההשפעות השליליות של הסם.

פורטל בנושא כאב

הפורטל המוביל בנושא כאב

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות בנושא
טיפול הומאופתי - התחילו את מסע הריפוי שלכם
דילוג לתוכן