מרפאות כאב

חולים רבים בישראל ובעולם מדווחים על כאבים כרוניים המלווים אותם כחלק מן התסמינים של מחלה או טיפול רפואי כירורגי שהיה עליהם לעבור. בין גורמי הכאב השכיחים נמצאים כאבי גב או מפרקים, כאבים לאחר ניתוח או פציעה וכאבים הנובעים ממחלת הסרטן.

ברוב המקרים, הרפואה הקונבנציונאלית מתייחסת אל הכאב כאל תופעת לוואי לא נעימה אמנם, אך לא כאל מוקד הבעיה שבה יש לטפל. לכן, הטיפול בכאב במקרים רבים איננו מספק בעיני החולים, ולא תמיד נמצא פתרון אמיתי לסבלם.

יתרונות מרפאות כאב כמענה לחולים הסובלים מכאבים

מרפאות הכאב הקיימות בישראל מנסות לתת מענה לחולים הסובלים מכאבים כרוניים שונים, כאלה הקשורים למחלה כלשהי, פציעה או אף כאבים בלתי מוסברים. חולים אשר לא נמצא טיפול הולם לכאביהם, יכולים להגיע למרפאות אלה ולהיפגש עם רופאים שעברו התמחות מיוחדת בחוץ לארץ בתחום הכאב. בפגישת האבחון ינסה הרופא לקבוע את סיבת הכאב, ולגלות מהו האיבר הבעייתי ולאחר מכן להתאים טיפול ייחודי עבור אותו מטופל.

במרפאות הכאב נעשה הטיפול בדרכים שונות, משימוש במשככי כאבים חזקים, דרך טיפולי מגע שונים כמו פיזיותרפיה, ועד שיטות טיפול מן הרפואה המשלימה, כגון דיקור סיני ואפילו היפנוזה. אחדות מן המרפאות לטיפול בכאב ממליצות כחלק מן הטיפול על שימוש בקנאביס רפואי, שנמצא כמשכך כאבים יעיל.

העיקרון המייחד את מרפאות הכאב בהשוואה למרפאות רגילות של רופאים מומחים הוא שבמרפאה כזו נמצאים בדרך כלל כמה רופאים בעלי מומחיות שונה בכפיפה אחת. בדרך זו, מתאפשר לאותן מרפאות לתת לחולים מענה מדויק יותר ולכוון אותם לטיפול המתאים ביותר, גם אם הוא איננו חלק מתחום הפעילות של רופא מסוים.

לדוגמה, חולה הסובל מכאבי מפרקים, יוכל לקבל טיפול תרופתי, טיפול חודרני ואף טיפול ברפואה משלימה על פי הצורך. השילוב בין כל אפשרויות הטיפול נעשה במטרה למצוא את המענה האופטימאלי לתלונותיו של המטופל.

צוות הרופאים והמטפלים במרפאה רואים לנגד עיניהם את סבלו של המטופל ומכיוון שהכאב הוא סיבת הפנייה למרפאה, הם רואים בו את המחלה עצמה, כלומר הכאב הוא הבעיה העיקרית שיש לטפל בה. מסיבה זו, יכולים להגיע למרפאה לא רק חולים הסובלים ממחלה מסוימת, אלא למעשה כל אדם הסובל מכאב כרוני, תהא סיבתו אשר תהא.

מרפאות כאב בישראל

בישראל קיימות כמה עשרות מרפאות כאב, ורבות מהן נמצאות בין כותלי בתי החולים הגדולים בארץ. למשל קיימות מרפאות כאב בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, בבית החולים העמק בעפולה, במרכז הרפואי כרמל בחיפה, בבית חולים יוספטל באילת, במרכז הרפואי שיבא בתל השומר ועוד. בנוסף למרפאות כאב אלה, קיימות גם מרפאות כאב פרטיות:

  • אלטרנטיבה – זוהי מרפאת כאב העוסקת בין השאר בטיפולים אלטרנטיביים כפתרון לכאבים או בעיות שלא נמצא להן טיפול ברפואה הקונבנציונאלית.
  • המרפאה לטיפול בכאב של ד"ר מוטי רטמנסקי– מרפאה זו עוסקת בעיקר בשיקום כאב ונותנת מענה לכאבים שמקורם בשלד או בשרירים, וכן כאבים הנובעים מסיבות נוירולוגיות.
  • מרכז מומחים ד"ר דיין לרפואה משולבת – המרפאה מציעה טיפולים תרופתיים, דיקור סיני רגיל וחשמלי, טיפולים בכאבי מפרקים, כאבי גב ועוד.

אדם הסובל מכאבים הנובעים ממחלה כרונית, פציעה, דלקות חוזרות ונשנות, או אפילו כאבים בלתי מוסברים – עומדות בפניו כמה אפשרויות: האחת, לפנות למרפאה רגילה ולקבל טיפול במשככי כאבים רגילים.השנייה, לפנות אל הרפואה האלטרנטיבית מתוך אמונה כי אולי שם יימצא הפתרון לסבל הממושך, והשלישית, לפנות למרפאות כאב, שם מומחים מתחומים מגוונים יאבחנו את מקור הכאב ויתאימו טיפול ייחודי המשלב שיטות טיפול שגרתיות ולצדן טיפולים אלטרנטיביים כמו אוסטיאופתיה, דיקור סיני, היפנוזה, הומאופתיה ועוד.

פורטל בנושא כאב

הפורטל המוביל בנושא כאב

אז מה היה לנו בכתבה:
לקבלת מחיר מיוחד עבור רכישת מכשיר בקיורלייזר
דרך המרכז לאבחון כאב השאירו פרטים
דילוג לתוכן