כאב? – הנה כמה טיפים להקלה על הסובלים מכאבים

כל אדם סובל מדי פעם מכאבים, תחושה של סבל ואי נוחות שבאה לאותת לנו על פגיעה באחת מבין רקמות הגוף. הבעיה הופכתכאב לחמורה שבעתיים במקרה של כאבים חמורים או כרוניים, אשר מקשים על יכולת התפקוד העצמאי של האדם ולעיתים אף מבטלים אותה לחלוטין. כאבי גפיים או גב, למשל, הם מהמרכזיים והשכיחים ביותר בהקשר הנוכחי.

יש מקרים בהם הכאבים יחלפו מעצמם כעבור פרק זמן מסוים, או לכל היותר יחייבו טיפול קצר מועד. אלא שבמצבים רבים אחרים, מדובר בכאבים כרוניים ממושכים וחמורים שהאדם מתקשה להתחמק מהם. כשזה קורה, ייתכן מצב בו אין מנוס אלא לבצע התאמות שונות בסביבת המגורים והמחייה של אותו אדם. פתרונות נגישות שונים עשויים לבוא לעזר.

מגוון אפשרויות טיפול בכאבים שונים

היריעה קצרה למנות כאן את כל הפתרונות המוצעים כיום לכאבים, מה גם שברור שיש השפעה מהותית למקום בו מופיע הכאב, לדרגת החומרה שלו ולמאפייני האדם הסובל ממנו. אולם השורה התחתונה, והדי מעודדת, היא שיש כיום היצע רחב של טיפולים אפשריים. זה מתחיל כמובן על התרופות, חלקן דורשות מרשם רופא וחלקן הגדול לא. התרופות מספקות הקלה רגעית בדרגת החומרה של הכאבים, לרוב בצורה כוללנית. עם זאת תוכלו למצוא פתרונות אזוריים להרגעה ולשיכוך כאבים באזורים שונים בגוף, למשל משחות.

למרות הנטייה של אנשים רבים להקפיד על מנוחה כאשר הם סובלים מכאבים (בעיקר כאבי גב או גפיים), בפועל מומלץ ולעיתים אף חשוב כן להיות פעילים במידה מסוימת. פעילות גופנית מתונה עשויה להקל על כאבים, כשבנוסף לה תמצאו כיום טיפולים המבוססים על מניפולציות שונות של הגוף. הדוגמה המובהקת לכך היא פיזיותרפיה, ובנוסף לה תמצאו שיטות טיפול אחרות מקשת הרפואה המשלימה או הקונבנציונלית :שיאצו, דיקור סיני וכן הלאה.

אם הכאבים נובעים מבעיה אורתופדית, אפשר להפחית אותם באמצעות שיקום אורתופדי, שימוש באביזרים אורתופדיים דוגמת חגורות גב ובטן, מדרסים, מייצרים וכן הלאה. כאשר הטיפולים הניתנים בקו ראשון אינם מועילים, או לחלופין כשמדובר בבעיה מורכבת במיוחד, ייתכן שיידרשו ניתוחים כירורגיים. הניתוחים טומנים בחובם תופעות לוואי וגם סיכונים, אבל בתרחיש האופטימי הם עשויים לפתור את הבעיה הגורמת לכאבים באופן יסודי.

התאמת סביבת המחייה

לצד הניסיונות לטפל בכאבים בצורה ישירה או עקיפה, פעמים רבות נדרשת התאמה של סביבת המחייה לאדם הסובל מהם. ההתמקדות תהיה בדרך כלל בפעולות מורכבות לביצוע, שעלולות להעלות את מפלס הכאבים. כאשר האדם מתקשה לעמוד או לשבת, וכשיש עקב כך סכנת נפילה מוחשית, מעקות הם פתרון מתבקש.

אתגר עיקרי עבור הסובלים מכאבים עשויים להציב מפלסי המבנה השונים, עם פעולות דוגמת עלייה או ירידה במדרגות שנחשבות למורכבות לביצוע: הן דורשות הפעלה של שרירי הגוף ויוצרות לחץ עם הגוף שעלול להגביר את רמות הכאב. בהקשר הזה מוצעים כיום לא מעט פתרונות למעבר בין מפלסים, דוגמת מעלון (מעלית ביתית), מעלית הידראולית, מדרגון כיסא או מדרגון משטח. את הפתרונות יש לבחור על פי מאפייני המבנה אבל גם בהתחשב ברמת התפקוד ובדרגת הכאבים שהאדם סובל מהם. חשוב לא להתבונן רק בנקודת הזמן הנוכחית אלא גם לקחת בחשבון תרחישים של כאבים ממושכים או אפילו כאלה שרק יחמירו בעתיד הנראה לעין.

דגש מרכזי צריך להיות מושם על הבחירה של החברה שתספקת את פתרונות ההנגשה בפועל. מומלץ לבחור חברה הבקיאה בשדה המשחק ומציעה מכלול רחב של מערכות ומוצרים, מה שיאפשר את אותה התאמה מלאה לצרכים. חברות המספקות שירותי הכוונה, תיקון ותחזוקה של המוצרים במידת הצורך, ביניהן אלקטרה תעמל, יכולות וצריכות לקבל עדיפות.

פורטל בנושא כאב

הפורטל המוביל בנושא כאב

אז מה היה לנו בכתבה:
מעל 250,000 לקוחות כבר ראו!
השאירו פרטים ונחזור אליכם
דילוג לתוכן