טיפולים ביולוגיים לכאבים אורתופדיים

טיפול ביולוגי לכאבים אורתופדייםאנשים רבים סובלים מבעיות אורתופדיות אלה או אחרות. בעיות אלה מתבטאות בכאבים, מגבילות את תפקוד היומיומי וכוללות סיכונים מורכבים המחמירים את המצב. כאבים אורתופדיים לא חייבים ללוות אותנו תמיד, אבל מנגד הם מצביעים בדרך כלל על דבר מה בעייתי בגוף שמצריך טיפול.

יש כיום דרכים שונות לטיפול בכאבים אורתופדיים, החל ממשככי כאבים או תרופות, דרך רפואת ספורט או פיזיותרפיסטיים ועד להצטיידות באביזרים אורתופדיים. במאמר הנוכחי נציג בפניכם שיטת טיפול חדשה ומתקדמת בבעיה, והיא טיפולים ביולוגיים.

השיטה המרכזית: שיטת אורטוקין

כשמדברים על טיפול ביולוגי בכאבים אורתופדיים, מתכוונים בעיקרו של דבר לשיטת אורטוקין בה נעשה שימוש באירופה מזה כשני עשורים, ולאחרונה גם בישראל. הטכנולוגיה פותחה בגרמניה במטרה להתמודד בצורה טבעית עם כאבים ובעיות אורתופדיות מסוגים שונים, לרבות אוסטיאופורזיס, דלקות שרירים וגידים, פריצת דיסק, פגיעות גופניות נקודתיות ועוד.

השיטה מבוססת בעיקרו של דבר על תהליך ההפקה של סרום אוטולוגי מתאי הגוף של האדם הסובל מהבעיה האורתופדית, ושימוש בו על מנת להקל על הכאבים. הטיפול מבוסס על תפיסת הריפוי העצמי של גוף האדם ומבוססת על מרכיב (חלבון) הנמצא בגוף האדם שלנו באופן טבעי – רכיב שמחקרים מצאו כאפקטיבי לעצור תהליכים דלקתיים ולסייע במצבים דוגמת פגיעה בסחוס.

מהלך טיפול ביולוגי לכאבים אורתופדיים

במסגרת הטיפול לוקחים, כצעד ראשון, דם מהוורידים, ומעבירים אותו למבחנה. העיקרון הוא שמפיקים מתאי הדם סרום ובו כמויות גבוהות אפילו יותר של החלבון, גורמי גדילה וחלבונים נוספים: באמצעות אינקובציה של הדם במבחנות, המובילה להגברת הפרשת החלבונים האנטי דלקתיים וחלבוני ההגנה.

בשלב הבא, מבצעים הפרדה של הסרום מהדם הנקרש. בשלבים הבאים ממקדים את הסרום באזור הבעייתי בגוף, במטרה לגרום לפעילות הרכיבים שלו שתקטין את הכאבים. שיטת ההכנסה של הסרום לגוף היא בהזרקות הנעשות על ידי הגורם המטפל פעם או פעמיים בשבוע.

יתרונות הטיפול הביולוגי

עיקרון פעולת הטיפול הביולוגי לכאבים אורתופדיים שהוסבר מעלה מאפשר ללמוד על היתרונות השונים הכרוכים בתהליך. ההתבססות על תהליך טבעי הקיים בגוף מאפשרת פתרון בטוח יחסית, עם מינימום של תופעות לוואי ביחס לטיפולים אחרים.

הטיפול הביולוגי מאפשר עצירת תהליכים דלקתיים העומדים בבסיסם של הרבה מאד כאבים אורתופדיים ואף לספק לעצמות הגנה מפני פגיעות נוספות בעתיד הנראה לעין. חלק מהאנשים חווים תוצאות טיפול המתבטאות בהעלמת הכאבים ושיפור התנועה. במקביל לתהליך זה, משתפר האיזון בגוף בין הגורמים המבצעים את הפירוק, לגורמים שאחראים על הבניה, כשפעילות הגוף הטבעית הופכת ליעילה פי כמה כמכלול.

למי מתאים טיפול ביולוגי?

הטיפול הביולוגי בכאבים אורתופדיים עשוי להתאים למבוגרים ולילדים כאחד, גם אם ברור שחייבים להתאים אותו באופן מלא למאפייני המטופל. יחד עם זאת, יש לזכור שכל היתרונות עלולים להתבטל ואף להפוך לסיכונים אם הגורם שמבצע את הטיפול אינו מקצועי מספיק ומנוסה בו, כך שחייבים להתבונן באלמנטים אלה ביחס אליו. אם יש תחום שבו אסור להתפשר ביחס לבריאות שלנו, יהיה זה בוודאי התחום הזה.

עלות הטיפולים הביולוגיים היא סוגיה שכל אדם השוקל את הטיפולים יעלה. המציאות היא שטיפולים אלה נוטים להיות יקרים יותר מאשר דרכי טיפול אחרות בכאבים אורתופדיים, כשלפי הידוע לנו הם לא נכללים במסגרת הביטוחים של קופות החולים. מה כן, יש שיטענו שהמחיר שלהם בטל בשישים אם מתברר שהטיפול באמת מוכיח את עצמו כמוצלח, מביא להקטנת הכאבים ולשיפור אורח החיים של האדם הסובל מהבעיות האורתופדיות.

פורטל בנושא כאב

הפורטל המוביל בנושא כאב

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות בנושא
טיפול הומאופתי - התחילו את מסע הריפוי שלכם
דילוג לתוכן