גרבי לחץ להפחתת כאבים

גרבי לחץ גרבי לחץ הפכו במהלך השנים לאחד האביזרים האורתופדיים הנפוצים שיש. המדובר הוא בגרביים העשויים מבד אלסטי חזק, המיועד להעניק תמיכה ולשפר את האופן שבו הדם זורם בגוף לאזור הגפיים התחתונות.

בעוד שהשאלה האם גרבי הלחץ מביאים לשיפור ביצועים בקרב ספורטאים עדיין נשאלת, התרומה הרפואית של הגרביים כבר ידועה. נהוג להשתמש בהן על מנת להקל על אנשים הסובלים מבצקות ברגליים, למשל, או כאבים – בהם נתמקד במאמר הנוכחי.

כך גרבי הלחץ משפיעים על הגוף

כדי להבין כיצד גרבי לחץ עשויים להקל על כאבים באזורים שונים בגוף, חשוב לסקור תחילה את האופן בו הגרביים האלו פועלים. הגרביים כאמור יוצרים לחץ נקודתי על אזור הרגל, מה שמביא לדחיסה של פני השטח בשרירים, בעורקים ובוורידים. המשמעות היא שהדם עובר בדרכי גישה צרות יותר, מה שמגביר את לחץ זרימת הדם ומסייע לסירקולציה האופטימלית של הנוזלים. אנשים הסובלים מנפיחויות או מבצקות, בנוסף לכאבים, אמורים לחוש בעקבות כך שיפור משמעותי במצבם.

הגרביים בהמשך לכך מפחיתים את הסבירות להיווצרות של קרישי דם, אשר גם הם מהווים צרה צרורה מלא מעט בחינות: הקרישים משבשים את זרימת הדם ומגדילים את הסיכוי למצבים דוגמת שבץ מוחי או תסחיף ריאתי. השיפור בזרימת הדם המזוהה עם הגרביים אמור לסייע להפחתת תחושות של סחרחורות לאחר מנוחה או ישיבה ממושכים, כפי שקורא אצל לא מעט אנשים.

שימוש עיקרי בגרבי לחץ הוא להפחתת כאבים המופיעים באזור הרגל והפחתת נפיחויות מקומיות. ניתן להשתמש בגרביים כדי להפחית כאבים הנגרמים בעקבות טראומה לרגל, ניתוח המצריך תקופת שיקום, בעיות אחרות שהאדם סובל מהן (למשל לימפאדמה) ועוד.

הגרביים משמשים פעמים רבות ספורטאים, הן בכל הנוגע להפחתת כאבים והן מבחינת שיפור הביצועים. עם תום הפעילות הפיזית, שיפור זרימת הדם עשוי להביא להתאוששות אופטימלית של שרירי הגוף, התאוששות שמקטינה את הכאבים שעשויים לחוש וגם את הסבירות להתכווצות שרירים ול"תופעות לוואי" נוספות של הפעילות הגופנית.

חשיבות הבחירה הנכונה של גרבי לחץ

לגרבי הלחץ מגוון רחב של יתרונות פוטנציאליים, כולל בכל הנוגע להפחתת כאבים באזור הרגל. אלא שכדי שהיתרונות האלה יהפכו למוחשיים ולא רק יישארו על הנייר, חשוב לא רק להחליט להשתמש בגרבי לחץ – אלא גם לבחור בגרביים איכותיים המתאימים כמו כפפה ליד (או גרב לרגל) באופן מלא לאדם המתבסס עליהם.

חשוב לשים לב לבד שהגרביים עשויים ממנו, אך גם לגמישות ולדרגת החוזק שלהם. זו אחת הסיבות המסבירות מדוע מומלץ לבחור את הגרביים רק לאחר שמתאימים אותם למאפייני האדם ולבעיה שהוא סובל ממנה באופן מלא, ורצוי גם לאחר שמנסים את הגרביים על הרגל.

חשוב להתבונן לא רק בהווה אלא גם בהיסטוריה הרפואית של האדם ושל משפחתו, מכיוון שהפרמטרים האלה עשויים להשפיע על הבחירה וההתאמה של גרבי לחץ. שימו לב שיש סוגים שונים של גרבי לחץ, המותאמים לאחר אבחון מלא של הסיטואציה ושל האדם שעתיד לגרוב אותם. גרב לחץ המיועדת להפחתה של בצקת למשל תהיה שונה במבנה שלה מאשר גרב שהתכלית העיקרית שלו היא להגביר את זרימת הדם ובכך למנוע כאבים לאחר מנוחה ממושכת.

נקודה משמעותית נוספת: מחיר גרבי לחץ הוא לא בשמיים, אבל בכל זאת מומלץ לברר מה ניתן לעשות כדי להפחית את העלויות. מכונים אורתופדיים רבים מקיימים הסדרים עם קופות החולים או חברות הביטוח הפועלות בישראל, כך שרצוי לברר האם במסגרת הביטוחים הקיימים אצלנו יש אפשרות לקבלת הנחה בת עשרות אחוזים במחיר גרבי הלחץ.

פורטל בנושא כאב

הפורטל המוביל בנושא כאב

אז מה היה לנו בכתבה:
לקבלת מחיר מיוחד עבור רכישת מכשיר בקיורלייזר
דרך המרכז לאבחון כאב השאירו פרטים
דילוג לתוכן