כאבים בשוק בזמן ריצה – ארגופלוס

ארגופלוס: כאבי שוק קדמית בריצהבשנים האחרונות תחום הריצה התחיל לצבור תאוצה ברחבי העולם. קבוצות ריצה, מרתונים, מרוצים ואימונים נעשים בכל מקום על גבי הגלובוס.

ההבנה כי יש צורך להפעיל את הגוף מחלחלת לכל פינה ואנשים רבים נענים לקריאה בכדי להפוך את חייהם לבריאים וארוכים יותר. למרות ההבנה כי ריצה יכולה לתרום לבריאות, באותה המידה היא עלולה להזיק לה אם עושים זאת בצורה לא נכונה.

אחת הפציעות השכיחות ביותר בקרב קהל הרצים היא פציעה של כאבים בשוק הקדמית במהלך ריצה. כדי להבין מהיכן פציעה כזו נובעת, מה יכולות להיות ההשלכות שלה וכיצד יש לטפל, רצוי לקרוא את המדריך המצורף.

ארגופלוס: גורמים עיקריים

הגורם המרכזי ביותר שיכול להביא למצב של פציעה הוא כמובן עומס יתר. אדם העוסק בריצה וגורם לעצמו לנסות ולקפוץ מעל יכולותיו הנוכחיות עלול להגיע למצב של איבוד היכולת לרוץ. עומס יתר גורם למתיחה של השרירים, התכווצויות, מתיחות ושברי מאמץ.

חשוב לדעת כי הכאבים מורגשים בעיקר באזור הקדמי של השוק בעקבות קצות העצבים המצויים שם. אלו חודרים לכיוון העצם וליד השרירים, כך שהתכווצות לא נכונה של השרירים יכולה ללחוץ על העצבים ולגרום לכאב. בנוסף, שרירים המתכווצים בצורה לא תקינה פעם אחר פעם בסופו של דבר גורמים נזק לעצמם ולסביבה שיתבטא בכאב עז אותו יחוש הרץ.

גורמים נוספים שיכולים להיות מעורבים בנושא הם מנח לא נכון של כפות הרגליים, גמישות יתר של המפרקים וחולשה שרירית.

 דרגות הכאב

בתחילה הכאב מורגש רק במהלך האימון עצמו. זהו כאב המגיע בפעילות עצמה וכך ניתן לקשר אותו ישירות אליה. בדרגה השנייה הכאב מגיע רק לפני ואחרי האימון. ההרגשה המתקבלת היא שהריצה דווקא מורידה את רמות הכאב וכך יכול להיווצר מצב אבסורדי בו הרץ ממשיך בפעילות המזיקה לו כי היא גורמת לכאב להיעלם.

הדרגה השלישית של הכאבים כוללת את הזמן שלפני האימון, במהלכו וגם לאחריו. זוהי דרגה בה הרץ מבין כי יש בעיה שרצוי לבדוק. הדרגה האחרונה היא דרגת כאב כל כך עז שאין אפשרות להמשיך ולעסוק בריצה, לרוב זהו השלב בו הרץ מגיע לבדיקות אך לעתים נעשה נזק חמור בתקופת הביניים שבין דרגות הכאב.

ארגופלוס: בדיקות חשובות

מומלץ להתחיל מבדיקה בסיסית שבוחנת האם קיימים הבדלים הנראים לעין או למישוש בין שתי הרגליים. הבדיקות הרפואיות צריכות לכלול MRI ומיפוי עצמות כדי לבחון מה הם הנזקים שנגרמו לעצמות עצמן. בנוסף על כך, לבדוק את העצבים באזור כדי לראות האם הבעיה היא עצבית או שהנזק נגרם מהשרירים בסביבה. כדי לשלול או לאשש את בעיית השרירים רצוי לבצע גם בדיקת חוזק שרירים של הגפיים התחתונות.

שיטות טיפול להפחתת פגיעת ארגופלוס

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לנוח. אין להמשיך ולאמץ את הגוף וחשוב לאפשר לו את המנוחה שלה הוא זקוק כדי להתאושש. הדבר השני אותו יש לעשות במהלך המנוחה הוא להצמיד קרח אל מקום הפגיעה. קירור המקום יכול להוריד מן הלחץ ולאפשר למקום להתאושש ולהירגע.

הדברים האחרונים אותם רצוי לעשות הם לחבוש בלחץ את מקום הכאבים ואז לדאוג להרמת הרגל, וכך ניתן למנוע נפיחות. מעל כל הנהלים הללו רצוי לקחת כדורים משככי כאבים ונוגדי דלקת כדי להוריד מהסיכוי לפציעה מתמשכת.

פורטל בנושא כאב

הפורטל המוביל בנושא כאב

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות בנושא
לקבלת מחיר מיוחד עבור רכישת מכשיר בקיורלייזר
דרך המרכז לאבחון כאב השאירו פרטים
דילוג לתוכן